Otevřená a všem dostupná databáze povolání spravovaná
Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR

V červenci 2020 rozšíří Europass nabídku svých služeb

pondělí 29. června 2020

V květnu 2020 byl spuštěn nový web Europassu. Nový web najdete na adrese europass.cz. V červenci 2020 je v plánu spuštění nového evropského portálu, kde bude mimo jiné možné sestavit online portfolio z dokladů o schopnostech a dovednostech uchazeče.

Co je Europass?

Europass vám nabízí možnost zdarma sestavit portfolio dokladů a dokumentů o vašich schopnostech a dovednostech, které vám pomůže při hledání práce, brigády nebo dalším studiu doma i v zahraničí. Životopis a motivační dopis si každý může na webu rovnou zdarma vyplnit a stáhnout. Na novém webu  jsou podrobné a aktuální rady a návody konzultované s personalisty, jak životopis a jeho jednotlivé části napsat. V části webu nazvané Rady a tipy najdete dále články plné inspirace a návodů na to, jak napsat motivační dopis, jak má vypadat portfolio, jak a kde hledat práci v zahraničí (i podle profesí), jak se připravit na pohovor nebo jak se prezentovat na sociálních sítích.Obsah webových stránek Europassu je tříděný i podle uživatelů a toho, co aktuálně dělají, na podstránky: Studuji, Hledám práci, Pracuji a chci změnu, Učím, Dobrovolničím a Nabírám lidi. Europass funguje v zemích EU včetně České republiky od roku 2005. Dosud bylo v EU vyplněno a stáhnuto více než 150 milionů životopisů ve formátu Europass, z toho téměř 1,5 milionu životopisů v ČR.


EuropassPro koho je Europass?

Europass využije každý, kdo potřebuje zaznamenat a ukázat své schopnosti a dovednosti. Ať už studujete nebo jste vystudovali střední, vyšší odbornou či vysokou školu, nebo už pracujete a hledáte nové možnosti práce, brigády, studia nebo dobrovolnictví doma i v zahraničí, nabídka dokladů Europassu je tu pro vás.


S pomocí Europassu můžete získat tyto doklady:

·        životopis

·        motivační dopis

·        doklad o studijní nebo pracovní stáži (Europass mobilita)

·        doklad o dobrovolnictví (Europass mobilita pro dobrovolníky)

·        dodatek k osvědčení, který dokládá středoškolskou kvalifikaci a doplňuje výuční list nebo maturitní vysvědčení

·        dodatek k diplomu, který dokládá vysokoškolskou kvalifikaci a doplňuje vysokoškolský diplom

·        dodatek k osvědčení o získání profesní kvalifikace


V červenci 2020 rozšíří Europass nabídku svých služeb

V červenci 2020 rozšíří Europass nabídku svých služeb. V plánu je spuštění nového evropského portálu, kde bude nově možné sestavit online portfolio z dokladů o schopnostech a dovednostech uchazeče nebo vyhledat vzdělávací a pracovní nabídky v Evropě. Novou podobu získá i životopis a motivační dopis, změní se i online prostředí, kde si lze CV vytvořit. Současný online formulář pro vyplnění životopisu a motivačního dopisu spuštěním nového portálu skončí. Již vytvořené, vygenerované a uložené soubory CV a motivačního dopisu např. ve formátu pdf půjdou nahrát do nového editoru Europassu a dále upravovat. Pokud však máte svůj životopis nebo motivační dopis rozpracovaný v prohlížeči a zatím jste si ho neuložili, je potřeba ho do července vygenerovat a uložit. Jinak o své rozpracované dokumenty přijdete. Nový evropský portál od července už neumožní přístup k dokumentům Europassu, které jsou nyní přístupné po přihlášení v online editoru Europassu na Google disku nebo OneDrivu Cedefop. Ujistěte se proto, že máte všechny dokumenty stažené a uložené u sebe v počítači nebo ve svých online úložištích.


Zdroje:

https://europass.cz/

https://www.npicr.cz/