Otevřená a všem dostupná databáze povolání spravovaná
Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR

Projekt BezPrace.cz

úterý 5. května 2020

Zaměstnanci i OSVČ, kteří přišli kvůli pandemii náhle o práci, nyní mohou bezplatně konzultovat své možnosti se špičkovými odborníky z řad personalistů. Umožňuje to nově vzniklá platforma s názvem BezPrace.cz, která pomáhá lidem v nouzi zorientovat se na trhu s volnými pozicemi a zvyšuje jejich šance na uplatnění.

Pandémie koronaviru zapříčinila, že jsou nyní bez práce i lidé, kteří by jinak nové zaměstnání hledat nemuseli. Právě těmto lidem projekt BezPrace.cz pomáhá zorientovat se na pracovním trhu a zvýšit si své šance na získání práce. Za vznikem projektu BezPrace.cz stojí platforma StartupJobs, která je prostředníkem mezi talentuchtivými startupy a lidmi, jež hledají uplatnění v zajímavých firmách. K projektu BezPrace.cz už se přidaly společnosti jako MITON, Grason, QuickJobs, Educity, Behavera a myTimi. V případě zájmu jsou vítaní i další personalisté, kteří by se do projektu chtěli zapojit.

 

“Na trh práce se dostává mnoho lidí, kteří neměli šanci se na aktuální situaci připravit a běžně by práci nehledali, nebýt COVID-19. Snažíme se proto spojit ty nejlepší projekty a dobrovolníky z českého HR, abychom společně těmto lidem pomohli zorientovat se na trhu práce a zvýšit jejich šance získat rychle nové uplatnění,” uvedl Filip Mikschik, CEO StartupJobs a zakladatel projektu BezPráce.

 

Platforma BezPrace.cz funguje na principu propojování zájemců o práci s dobrovolníky s HR zkušenostmi, kteří jim nabídnou zpětnou vazbu a užitečné rady. Těchto HR odborníků je aktuálně k dispozici 100 a jejich řady denně narůstají. Stěžejní myšlenkou celého projektu je dát lidem možnost vytvořit si bezchybný profesní profil, který bude univerzálně použitelný napříč celým pracovním trhem.

 

Zájemci si na stránkách založí účet a vyplní svůj profil, kam mimo jiné nahrají své CV, mohou uvést výsledky znalostních testů, certifikátů, školení apod. Personalisté, kteří se zavázali dodržovat kodex HR, jim následně dají feedback a tipy k vylepšení CV nebo profilu, které jim pomohou získat náskok na trhu práce. Zájemci mohou svůj profil po získání zpětné vazby upravit, publikovat jej a využít jej k dalšímu hledání práce kdekoliv na trhu.

 

Realizátorem projektu je platforma StartupJobs. Doménu věnoval Miton, který je současně investorem StartupJobs. Na projektu se podílí také Grason (tržiště flexibilních pracovních nabídek a ověřeného personálu), QuickJobs (pracovní platforma nejen pro studenty a absolventy), EduCity (největší český web s nabídkou prezenčního i online vzdělávání) a Behavera (talent marketplace, assessmentové nástroje a unikátní data pro recruitment a development).


www.Karieraweb.cz 22. 4. 2020